about - شرکت تولیدی و صنعتی قند اقلید

شرکت تولیدی وصنعتی قند اقلید
جستجو

افتتاح سایت شرکت تولیدی و صنعتی قند اقلید
راه اندازی قسمت مقالات آموزشی و امکان دانلود مقالات

Go to content

Main menu:

 

تاريخچه :

پس از انجام مطالعات و بررسي هاي لازم جهت احداث يک کارخانه استحصال شکر از چغندر  در ضلع  جنوب شرقي شهر اقليد اقدامات اوليه از  سال 1345  با دعوت از  کارشناساني از کشورهاي اروپايي شروع  و  با انجام امکان سنجي هاي لازم ،  مکان فعلي کارخانه جهت احداث آن مناسب تشخيص داده شد  . بررسيهاي  کارشناسان وقت ،  زمينهاي کشاورزي مجاور شهرستان را صرفا جهت کشت چغندر قند مناسب تشخيص داده و ايجاد يک واحد توليدي  را  جهت اشتغال کارگران و کشاورزان ضروري تشخيص دادند .

عملکرد کلی شرکت و بررسی  جايگاه آن در صنايع قند کشور نشان ميدهد در برخی سالها  در ميان  کارخانجات با ظرفيت مشابه در کل کشور،  از لحاظ ميزان توليد و ضريب استحصال در رتبه نخست قرار گرفته است.

 

 

در ادامه ، عمليات اجرايي ساخت کارخانه با جديت پي گيري شد و در سال 1348  عملا وارد بهره برداري آزمايشي شده وسپس به بهره برداری کامل رسيد.

 

در حال حاضر با انجام اصلاحات فنی و اجرای فرآيند مهندسی مجدد  و بازسازي های انجام شده  کارخانه فراتر از ظرفيت اسمی فعاليت داشته  و ضمن اخذ نشانهای کيفيت داخلی و بين المللی از اشتهار به توليد شکر با کيفيت ،  نزد فعالان اقتصادی و اصناف مربوطه برخوردار می باشد .

کلیه حقوق این تار نما محفوظ و متعلق به شرکت تولیدی و صنعتی قند اقلید می باشد
Back to content | Back to main menu